Nezaradené

Obliečky na posteľ pre deti

Obliečky na posteľ pre deti do detskej izby

Naše deti. Je pre nás niekto cennejší na svete? To si nemyslím. Ich zdravie, stav, vývoj, šťastie – sú pre nás spravidla hodnotnejšie ako my. Záleží nám na nich viac ako na nás. Dokážeme im dať „posledné“ a dať im všetko, čo im pomôže. Bežať za nimi na koniec sveta. A dokonca aj vesmíru. Našimi očami sú od ich narodenia narodené oči – a hoci sú zrelé, zrelé zostávajú navždy. Záleží nám na starostlivosti v každej sfére ich života. Od vedy, vzdelávania, cez hru až po … spánok. Vieme, že spánok je veľmi dôležitým prvkom života nielen pre malú osobu. A či už ide o „zdravý“ sen alebo nie, má obrovský vplyv na každodenný život dieťaťa pre jeho budúcnosť a rozvoj. Je to počas spánku, pretože jeho bunky regenerujú a upevňujú vedomosti. Zdravý spánok je podmienkou zdravého každodenného fungovania. Zvyšuje náš intelektuálny (a fyzický potenciál). Preto je také dôležité správne usporiadanie miesta, kde dieťa spí. Farebná spálňa, pohodlná posteľ a … prikrývka.

Ako si teda vyberiete obliečky na posteľ pre deti?

Čo je potrebné zvážiť, aké faktory je potrebné zvážiť? Najprv by ste to mali urobiť „s hlavou“. To znamená, že sa neriadiť dočasným spôsobom ani tým, čo majú deti svojich priateľov vo svojich detských postieľkach, návrhmi iných ľudí, ale aké sú naše potreby a podmienky. Ako vyzerá detská izba (alebo miesto na spanie)? Aká je jeho posteľ – dlhá alebo krátka. Dĺžka detskej postieľky, alebo postele by mala byť pre nás jedným zo základných kritérií. Pred nákupom ich dôkladne zmerajte. Šírka, dĺžka, výška. Všetky rozmery. Nechajte posteľnú bielizeň, ktorú kupujeme zodpovedať potreby a parametre. Nech to nie je príliš krátke, nech to nieje príliš dlhé, umožní to dieťaťu pohyb počas spánku… Nedovoľte, aby sa posteľná bielizeň váľala po zemi… Hľadáte detské obliečky 140×200 alebo detské obliečky 120×90? Každú z nich nájdete v našom obchode. Zaujímavé je, že predávame aj obliečky v súpravách s vankúšmi. Preto si môžete kúpiť detské obliečky a vankúše pre deti 140×200 – v tejto súprave si môžete vybrať vankúš 50×60 alebo 70×80 a vankúše pre deti 120×90 – táto sada obsahuje vankúš 40×60 s ideálnou výškou pre dieťa. Vynára sa však ďalšia otázka: Aká je najlepšia náplň pre obliečku pre deti?

Rozhodne to najlepšie sú prešívané prikrývky a antialergické vankúše so silikónovou výplňou. Niektorí môžu odporučiť vlnené prikrývky pre batoľatá alebo prešívané prikrývky pre batoľatá. Voľba je ťažká, pretože každá z týchto prikrývok má svoje výhody, ale aj nevýhody. Prikrývky s prírodnou výplňou môžu u detí spôsobovať alergie, preto sa často neodporúčajú.

 236 total views,  1 views today

Iné zaujímavé články

Follow us on Social Media