Detské obliečky

Detské obliečky a výber správnej obliečky pre deti nie je ľahká úloha a závisí od mnohých faktorov. Musíte mať na pamäti nielen cenu alebo estetickú hodnotu, ale aj prispôsobenie jej vlastností potrebám dieťaťa. Je dôležité zaistiť primeranú tepelnú pohodu aj pohodlie spánku. Mnoho rodičov si vyberie posteľnú bielizeň z dôvodu mnohých výhod. Ak uvažujete o kúpe, dozviete sa o výhodách a nevýhodách používania detských obliečok.

Flanelové detské obliečky – výhody

Flanel z mäkkej bavlnenej textílie s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Charakteristická povrchová úprava tkaniny vo forme orezaných roztrhaných fragmentov osnovných nití sa získa procesom nazývaným škrabanie. Tento proces dáva flanelovej tkanine špecifickú štruktúru a uzavretím medzier medzi osnovnými a útkovými niťami sa tkanina stáva vzduchotesnejšou. Vďaka tepelne izolačným vlastnostiam látky je flanelová obliečka veľmi teplá. To tiež demonštruje vysokú pevnosť typickú pre tkaniny s rovnou väzbou. Flanelová obliečka je prírodná, príjemná a hebká na dotyk a jemná na pokožke. Ďalšou výhodou flanelovej obliečky je tiež vysoký tepelný komfort. Ľanová bielizeň dokonale izoluje okolie a zabraňuje tepelným stratám, preto v chladných mesiacoch zimy v miestnostiach s vysokou variabilitou teploty dokonale funguje. Posteľ vyrobená z kvalitného materiálu vám tiež umožňuje dlhodobo udržiavať estetické hodnoty. Ak sa detské obliečky vyznačujú najvyššou kvalitou, posteľná bielizeň nevybledne a zachová si šťavnaté farby. To vám umožní často prať a čistiť detské obliečky bez obáv zo straty farebnosti, čo je obzvlášť dôležité pre deti.

Detské flanelové obliečky – nevýhody

Flanel ové obliečky nemájú v zásade žiadne väčšie nevýhody. Malo by sa pamätať iba na to, že flanelová tkanina má pomerne veľkú tepelnú izoláciu. Aj keď v chladných zimných mesiacoch funguje dokonale, v ostatných mesiacoch roka bude príliš teplá. Mali by sa tiež používať opatrne u ľudí s nadmerným potením, pretože príznaky sa môžu prejaviť teplým a nepriepustným poťahom. Je tiež potrebné si uvedomiť, že flanelová obliečka sa najčastejšie vyskytuje v univerzálnych dizajnoch. Charakteristické sú okrem iného kvetinové motívy, kockované, pruhy. Medzitým deti očakávajú skôr takú posteľnú bielizeň, ktorá bude odrážať ich záujmy a preferencie. Posteľ s vašimi obľúbenými rozprávkovými postavičkami, futbalistami, hudobnými píšťalkami – to je to, čo ich najviac zaujíma. Ak nájdeme takú posteľnú bielizeň, bude ideálna pre najchladnejšie dni v roku.

Aké detské obliečky by ste si mali vybrať z flanelu alebo bavlny?

Flanelové obliečky sú jednou z odrôd bavlnenej obliečky a líšia sa iba stupňom tepelnej izolácie. Ideálnym riešením by bolo použitie teplej flanelovej obliečky v zime a hladkej bavlnenej obliečky počas ostatných ročných období. Detské flanelové obliečky by sa mali používať, keď dieťa rýchlo schladne a rýchlo zmrzne, a je potrebné sa im vyhnúť vždy, keď má problémy s nadmerným potením. Hoci flanelové obliečky sú ideálne pre chladnejšie obdobie, budú menej univerzálne. Ak nie je jednoznačne potrebné ich použitie, je lepšie použiť posteľnú bielizeň vyrobenú z obyčajnej bavlny. Toto riešenie je univerzálnejšie bez ohľadu na ročné obdobie. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že v chladnejšej a teplejšej sezóne musíme mať samostatné zmeny obliečky. Jedno aj druhé riešenie sú úplne prirodzene šetrné k pokožke pre každé dieťa. Sú príjemné na dotyk a hladké, a preto nespôsobujú nepohodlie. Flanelové obliečky a bavlnené obliečky sú k dispozícii v typických detských dizajnoch. Ponuka detských flanelových obliečok je však veľmi obmedzená. Medzi modelmi z obyčajnej bavlny nájdete oveľa väčšiu škálu detských obliečok.

Showing 1–40 of 86 results

Products 1 - 40 from 86. Products on page