Nezaradené

Kvalitné obliečky na posteľ

Kvalitné obliečky na posteľ a cesta pre zdravý spánok

Výber správnej obliečky na posteľ závisí od mnohých faktorov.

Tu sú otázky, ktoré nám pomôžu vybrať kvalitné obliečky na posteľ:

1) Kedy použijeme posteľnú bielizeň? V lete najlepšie funguje obliečka z ľahkých tkanín, ktorá prepúšťa vzduch bez akýchkoľvek prekážok, vďaka čomu sa pot môže voľne odparovať z povrchu našej pokožky a zároveň nás chladiť. Obzvlášť sa odporúčajú v lete saténové alebo hodvábne obliečky. V chladnejších nociach by mala byť obliečka trochu silnejšia, aby sa počas spánku príliš neznížila teplota tela. Flanelové alebo vlnené obliečky fungujú najlepšie. Bavlnená posteľná bielizeň bude ideálna pre každú sezónu.

Kvalitné obliečky na posteľ
Flanelové obliečky Winter Extra

2) Budeme mať čas vyžehliť posteľnú bielizeň? Ak nie ste fanúšikmi žehlenia, mali by ste zvážiť posteľnú bielizeň, ktorá ju nevyžaduje. Posteľ z bavlny a satén vyzerá dobre hneď po vysušení, takže je to dobré riešenie pre tých, ktorí nemajú radi alebo nemajú čas na žehlenie.

3) Sme alergickí alebo máme veľmi citlivú alebo atopickú pokožku. Ak je naša pokožka ľahko podráždená, mali by sme si kúpiť veľmi jemnú posteľnú bielizeň, ktorá má antialergické vlastnosti. Dokonalým výberom bude kvalitná obliečka na posteľ z ľanu, alebo inej tkaniny vyrobenej z bavlny, ako napr. saténové obliečky, bavlnené alebo flanelové obliečky.

4) Aký dizajn obliečky bude najlepší pre našu spálňu? Ak chcete, aby bola naša posteľná bielizeň ozdobená nejakou zaujímavou potlačou, mali by ste sa rozhodnúť pre posteľnú bielizeň z mikrovlákna, pretože tento materiál umožňuje veľmi realistickú farebnú reprodukciu a nestráca sa pri praní. Ak však dávame prednosť prírodnejším farbám a vzorom, môžeme si vybrať posteľnú bielizeň so zaujímavým vzorom alebo bielizeň z bielej alebo krémovej bavlny zdobená zaujímavou a originálnou výšivkou.

Obliečky z mikrovlákny

5) Aký druh zapínania nám bude vyhovovať? Máme na výber zips a gombíky. Zapínanie na zips je určite rýchlejšie, ale nie každému sa môže páčiť skutočnosť, že v niektorých modeloch je celkom viditeľný. Ak máme takúto možnosť, stojí za to vybrať posteľnú bielizeň s dobre skrytou sponou alebo takú, ktorá nie je príliš viditeľná.

Obliečky mikroplyš
Obliečky mikroplyš Spring, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm

Obliečky vyrobené z mikrovlákna sú ideálne do chladnejšieho obdobia vďaka svojim výborným termoregulačným vlastnostiam. Obliečky Mikroplyš sú neuveriteľne hebké, hrejivé, mäkké a príjemné na dotyk. Veľkou výhodou týchto obliečok je, že sa nemusia žehliť.Balenie obsahuje: 1x obliečka na vankúš 70 x 90 cm 1x obliečka na prikrývku 140 x 200 cm

Kvalitné obliečky na posteľ sú dôležité pre zdravý spánok a komfort. Kvalitné obliečky sú vyrobené z príjemných materiálov, ktoré sú mäkké na dotyk a neškriabu. Dobré obliečky by mali mať dobrý stupeň odolnosti proti opotrebovaniu, aby vydržali časté pranie a používanie. Materiál by mal tiež dobre absorbovať pot a dať posteli pocit čerstvosti po celú noc. Vyberte si obliečky, ktoré sú vhodné pre ročný cyklus tepla – leto/zima – aby ste sa cítili pohodlne bez ohľadu na vonkajšie teploty. Oblečenie by malo sedieť správne na posteli tak, aby sa nedalo šmahovať alebo skĺzať zo strany na stranu po celú noc.

 928 total views,  2 views today

Iné zaujímavé články