Nezaradené

Ako zariadiť detskú izbu

Ako zariadiť detskú izbu

1. Vyberte farbiace a dekoračné motívy: Najjednoduchším spôsobom ako zariadiť detskú izbu je vybrať obľúbené farby a motívy detí. Môžete vybrať mix svetlých a tmavých farieb, ktoré spolu vytvoria priaznivé prostredie. Tiež vezmite do úvahy vekové hranice detí, ktoré budú z izby čerpať. Napríklad, ak ste zariadenie izby pre vyššie vekové kategórie, potom môžete rozmýšľať nad podmorskou témou, ale pre mladšie deti môžete zvoliť téme zvierat.

2. Vyberte si nábytok: Druhým rozhodujúcim faktorom pri zariaďovaní izby sú nábytkové prvky. Aby vaše deti cítili, že na nich myslíte, mali by ste vybrať nábytok v ich obľúbených farbách a tvaroch. Ak chcete, môžete dokonca zvoliť nábytok s animovanou témou, čo by mladším deťom určite prišlo vhod.

3. Pridajte doplnky: Posledným krokom pri zriaďovaní izby je pridanie niekoľkých doplnkov. Môžete pridať obrázky, tapety s obľúbenou postavičkou, plyšové hračky, obrusy s farebnými vzormi a rôzne iné. Takéto prvky budú v izbe vytvárať viac harmónie a prispejú k útulnej atmosfére.

Dieťa je šťastie rodiny, nádej národa, nesmrteľnosť ľudského rodu, drsní muži mäknú pri pohľade do kolísky. Dieťa je ospevované, glorifikované, o deťoch hovoríme s dojatím, nehou a láskou.

Je to však vždy a hlavne v každodennom živote?

Nekladieme na dieťa neprimerané nároky, keď chceme, aby sa správalo spôsobne ako zmenšenina dospelého človeka? Neodsudzujeme ho, keď mu síce priznávame právo na hru, ale nie v krásnom upratanom byte.

Položme si otázku: chceli by ste byť dieťaťom vo vlastnom byte? Aby sme mohli na ňu kladne odpovedať, musíme poznať potreby dieťaťa a vedieť ich spojiť s požiadavkami rodiny i s výchovnými cieľmi.

Povedzme si ako zariadiť detskú izbu. Priestor a zariadenie musí na dieťa pôsobiť priaznivo. Od prvých dní života musí mať dostatok podnetov na rozvíjanie samostatnej činnosti i spolupráce s dospelými. musíme mu zabezpečiť dostatok priestoru i príležitostí na kontakt s ľuďmi, vecami, ale aj pokoj na nerušené súkromie.

Nároky na samostatné bytové zariadenie niesú veľké, ale nevyhnutné. Dieťa nepotrebuje do detskej izby nábytkovú súpravu, často veľmi drahú, ktorá sa od nábytku pre dospelých líši len menšími rozmermi a živou farebnosťou. Nepotrebuje ani dráhé mechanické hračky a k tomu všetkému výstrahu: pozor! nedotýkať sa, neprestavovať, nehýbať sa tu!

Oveľa lepšie je zariaďovať priestor pre deti postupne, podľa nárokov a potrieb dieťaťa.

 854 total views,  1 views today

Iné zaujímavé články